یک گزارش و دو فراخوان

با سلام خدمت دوستان عزیز؛

قبل از هر چیز غیبت نسبتاً طولانی ما را عفو بفرمایید. دوستان شما در شبکه خیریه انصار مشغول تحقیق و بررسی در خصوص دو مورد بیماری خاص بوده اند که در ادامه بدانها اشاره گردیده است. لیکن قبل از آن لازم است به عرض برسانیم که طی این مدت به یک خانواده نیازمند که اخیرا صاحب ۴ قلو شده اند (۳ پسر و یک دختر) اهداء ارزاق و کمک مالی شده است. این خانواده در یک خانه ۵۰ متری زندگی می کنند و پدر خانواده که با حقوق کارگری تا قبل از تولد این نوزادان معاش خانواده را تامین می نموده است حدود ۲ ماه است به علت تولد این ۴ نوزاد فرصت کار نداشته است و لذا از درآمدی هم برخوردار نبوده است. از طرفی مادر این ۴ کودک توانایی شیردهی به آنها را ندارد. منزل مسکونی آنها نیز متعلق به یکی از آشنایانشان می باشد که بدون اخذ اجاره در اختیار آنها قرار داده است. با توجه به تنگای مالی این خانواده در مدیریت ۴ نوزاد، ۵۰۰ هزار تومان وام و ۲۳۵ هزار تومان نیز بلاعوض به سرپرست این خانواده اهدا شده است.

اینک توجه شما را به دو مورد نیازمند جلب می نماییم:

فراخوان ۸۴: نظافتچی یک اداره دولتی، که خود از بیماری تنفسی رنج می برد،مادر خود را تحت پوشش داشته و بابت بیماری سرطان دوبار درماه مادر را در بیمارستان امام حسین(ع) شیمی درمانی میکند و تمام هزینه های درمان را خود تامین میکند.این مرد آبرودار به علت نیاز شدید مالی از پیگیری بیماری خود چشم پوشیده است. لازم بذکر است هزینه هر ماه شیمی درمانی این مادر گرامی، دو نیم میلیون تومان بود که تقریبا یک و نیم میلیون آن را از خیرین و بیمارستان تامین میکرده و مابقی را از حقوق خود و یا توسط دوستان و آشنایان قرض می نموده است. با توجه به هزینه های بالای داروهای خارجی و عدم تامین مالی، با مشورت پزشک مربوطه، قرار بر این شد که از داروی ایرانی استفاده شود که بدین ترتیب هزینه ها به یک و نیم میلیون تومان در هر نوبت کاهش یافته است و تقریبا ۵۰۰هزار را می تواند از مراکز خیریه تامین نماید. حال نیاز به همراهی شما داریم تا جایی که می توانیم بخشی از هزینه شیمی درمانی این مادر را تقبل کنیم.

فراخوان ۸۵: زنی با سه بچه در دزفول از نارسایی کلیه رنج می برد. این مادر محترم حدود ۲ ماه است که در انجمن حمایت از بیماران کلیوی ثبت نام نموده است و از دیالیز رایگان بهره می گیرد. شوهر این خانم ۴ ماه پیش فوت کرده و خواهر ایشان از او نگهداری می کند. پدر این خانم مخارج خویش را از چند راس دام تامین می نماید ولی هیچ گونه رسیدگی از سمت این پدر متوجه این خانم نیست. برادران او هم عشایر بوده و کاری با این خواهر خود ندارند. امرار معاش این خانواده ۴ چهار نفره با خاله کودکان می باشد که با شیرینی پزی امرار معاش مینماید. از طرفی این خانم بیمار هرچه سریعتر به پیوند کلیه نیاز دارد تا حیات خود را ادامه دهد. انجمن حمایت از بیماران کلیوی جهت ثبت نام بیماران در لیست انتظار دریافت کلیه، مبلغی در حدود ۱۵ میلیون تومان دریافت می نماید. بخشی از این هزینه توسط خیرین و بخشی از سمت دولت به صورت تشویقی پرداخت می گردد. لیکن حال با توجه به نیاز شدید مالی این خانواده به حداقل ۱۰ میلیون تومان نیاز است تا بتوان بخشی از هزینه های درمان این خانم گرامی را پرداخت نمود.

 

اکنون دست یاری به سمت شما همیاران عزیز بلند می کنیم تا با همفکری و کمک های مالی شما عزیزان بتوانیم بار سنگین مشکلات این دو مورد را سبک نماییم.

در صورت جمع آوری بیش از مبلغ مورد نیاز، مازاد آن صرف موارد خیر بعدی خواهد شد.